piatok, 22. december 2023 07:49 | Autor: Róbert Kalnický

Juraj Slafkovský
Juraj Slafkovský | zdroj: X

Svoj druhý viacbodový zápas v kanadsko-americkej NHL má za sebou Juraj Slafkovský. Minuloročná draftová jednotka strelila gól a pridala asistecniu.

Montreal prehral na ľade Minnesoty Wild 4:3 po predĺžení. V zápase Habs vždy doťahovali. Najskôr museli vyrovnať na 2:2, čo sa podarilo počas presilovej hry Nickovi Suzukimu. Kapitán Habs dobre pracoval pred bránou počas presilovej hry a dorazil nevydarenú strelu nášho Juraja Slafkovského.

Niečo málo vyše troch minút pred koncom sa podarilo Montrealu zrovnať aj na 3:3. Habs počas náporu zatlačili súpera. Savard vypálil nie príliš vydarenú strelu od modrej čiary, kde pracoval Juraj Slafkovský, ktorý ju tečoval. Puk skončil až v sieti a mladý Košičan oslavoval jubilejný desiaty bod v sezóne.