Smutná informácia: Na zápase Primera División umrel človek

nedeľa, 10. december 2023 19:42 | Autor: TASR

Sviečka - ilustračné
Sviečka - ilustračné | zdroj: Pixabay.com

Futbalisti Atletica Madrid vyhrali v dueli 16. kola španielskej La Ligy nad Almeriou 2:1.

V neúplnej tabuľke figurujú priebežne na tretej priečke s päťbodovou stratou na lídra Real Madrid, no majú zápas k dobru. O ich triumfe rozhodli gólmi už v prvom polčase Alvaro Morata a Angel Correa. Zápas Granady a Athleticom Bilbaom nedohrali pre úmrtie jedného z divákov na tribúne.

Rozhodca duel prerušil po necelých dvadsiatich minútach, v tom čase viedlo Bilbao po góle Iňakiho Williamsa 1:0. Podľa agentúry AP lekári v hľadisku pomáhali jednému z divákov, ktorý mal problémy so srdcom, jeho úmrtie neskôr potvrdilo vedenie španielskej najvyššej súťaže. Rozhodcovia po dohode s tímami potom zápas predčasne ukončili.