Slavia si formu z Európy preniesla aj domov: Hrdinom tímu Slovák Tomič

nedeľa, 12. november 2023 21:14 | Autor: TASR

Michal Tomič
Michal Tomič | zdroj: TASR

Futbalisti SK Slavia Praha zvíťazili v nedeľňajšom zápase 15. kola českej najvyššej súťaže na ihrisku Sigmy Olomouc 3:1.

Na triumfe hostí sa víťazným gólom podieľal slovenský reprezentant Michal Tomič. Pre dvadsaťštyriročného pravého obrancu to bol druhý gól v prebiehajúcom ročníku. Slavia aj po 15 zápasoch stráca na mestského rivala Spartu dva body.

"Rudí" bodovali naplno na ihrisku Baníka Ostrava (1:0). Piatu prehru v sezóne si pripísala na domácej pôde Viktoria Plzeň, ktorá podľahla Slovácku 1:4. Hostia rozhodli o svojom triumfe tromi gólmi v rozmedzí deviatich minút (63.-72. min).

Najvýraznejšiu zásluhu mal na tom dvojgólový stredopoliar Marek Havlík. Zápas sa však mohol za stavu 1:0 vyvíjať inak, no v 29. minúte neplatil pre ofsajdové postavenie gól slovenského reprezentanta Erika Jirku.