Vynikajúci Šimon Nemec si pýta miesto v zostave NJ Devils: Zažije debut v NHL?

sobota, 7. október 2023 08:25 | Autor: TASR

Šimon Nemec
Šimon Nemec | zdroj: TASR

Slovenský hokejista Šimon Nemec sa strelecky presadil v nočnom prípravnom zápase pred štartom novej sezóny NHL a prispel k víťazstvu New Jersey Devils na ľade New Yorku Islanders 3:0.

Devätnásťročný obranca skóroval v 29. minúte na konci oslabenia a spečatil triumf hostí. Oporou "diablov" bol švajčiarsky brankár Akira Schmid, ktorý zlikvidoval 30 striel.

V tretej útočnej formácii Calgary nastúpil slovenský krídelník Adam Ružička. Odohral takmer 13 minút a bodovo sa nepresadil, za nebezpečnú hru vysokou hokejkou si na konci prvej tretiny odpykal dvojminútový trest. Jeho tím podľahol Vancouveru 1:3.

Výsledky: Buffalo - Pittsburgh 4:7, Carolina - Nashville 4:1, New York Islanders - New Jersey 0:3 /za hostí NEMEC 1+0/, Edmonton - Seattle 3:1, Vancouver - Calgary 3:1