Jude Bellingham skóroval, Valjent hral: Real Madrid zvládol zápas v Girone a je na čele La Ligy

nedeľa, 1. október 2023 10:27 | Autor: TASR

Jude Bellingham
Jude Bellingham | zdroj: TASR

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 8. kole španielskej La Ligy na pôde Girony 3:0 a dostali sa na čelo tabuľky o bod pred Barcelonu.

O svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, keď sa presadili Joselu a Aurelien Tchouameni, po zmene strán pridal tretí gól Jude Bellingham. Girona po prvej prehre v sezóne klesla na tretiu priečku, na Real stráca dva body. Hráči Getafe remizovali s Villarrealom 0:0.

Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom remizovala na pôde Raya Vallecano 2:2. Domáci vyrovnali v 90+12. minúte, keď Radamel Falcao premenil pokutový kop.

La Liga - 8. kolo: Girona CF - Real Madrid 0:3 (0:2) Góly: 17. Joselu, 21. Tchouameni, 72. Bellingham, ČK: 90+4. Nacho (Real), Rayo Vallecano - RFD Mallorca 2:2 Góly: 4. García, 90+12. Falcao (z 11 m) - 44. Muriqi, 59. Sanchez /M. Valjent (Mallorca) odohral celý zápas/, Getafe CF - FC Villarreal 0:0 ČK: 24. Baena (Villarreal)