štvrtok, 28. september 2023 08:19 | Autor: TASR

Houston vs Miami
Houston vs Miami | zdroj: YouTube

Futbalisti Houstonu Dynamo triumfovali v US Open Cupe, keď vo štvrtkovom finále zdolali Inter Miami 2:1.

V drese floridského tímu nenastúpili Lionel Messim, ktorý sa so zranením prizeral prehre svojich spoluhráčov len z tribúny. Okrem hviezdneho argentínskeho útočníka nenastúpil za Miami ani jeho niekdajší spoluhráč z Barcelony Jordi Alba.

Houston v prvom polčase dominoval, na strely vyhral 18:1 a ujal sa vedenia 2:0 po góloch Griffina Dorseyho a Amineho Bassiho z penalty. Houston dostal loptu do siete aj v 73. minúte, no gól Nelsona Quinonesa nepaltil pre ofsajd. V nadstavenom čase skorigoval Josef Martinez.  Dynamo uspelo v súťaži druhýkrát v histórii, prvý titul získalo v roku 2018.