Pyrotechnika ukončila derby v Holandsku: Ako to dopadne? Hancko hral, Sauer čakal na šancu

pondelok, 25. september 2023 08:36 | Autor: TASR

Ajax Amsterdam
Ajax Amsterdam | zdroj: Ajax Amsterdam

Nedeľňajšie derby medzi futbalistami Ajaxu Amsterdam a Feyenoordu Rotterdam nedohrali pre vyčíňanie fanúšikov, ktorí opakovane zapaľovali pyrotechniku a dymovnice hádzali na trávnik.

Rozhodcovia duel 6. kola Eredivisie najprv v závere prvého polčasu na niekoľko minút prerušili a v úvode druhého definitívne ukončili za stavu 3:0 pre hostí. V najväčšom holandskom derby nastúpil v základe Feyenoordu slovenský obranca David Hancko, jeho krajan Leo Sauer bol pripravený na lavičke.

Hostia mali skvelý vstup a v 18. minúte viedli 2:0 po góloch Santiaga Gimeneza, v 37. minúte pridal tretí gól Igor Paixao a následne sa začali aj výtržnosti.

Na zápas nemali oficiálne prístup fanúšikovia rotterdamského klubu. O osude stretnutia rozhodne vedenie súťaže, ktoré ho môže skontumovať v prospech Feyenoordu, alebo nechal dohrať na neutrálnom ihrisku bez divákov. Informovala agentúra dpa.