Dunajská Streda s konsolidovaným výkonom: DAC bral všetky body zo skalice

nedeľa, 24. september 2023 09:08 | Autor: TASR

DAC Dunajská Streda
DAC Dunajská Streda | zdroj: TASR

Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v sobotňajšom zápase 8. kola futbalovej Niké ligy na ihrisku MFK Skalica 1:0.

Hostia potvrdili domáci triumf proti Slovanu Bratislava, druhýkrát za sebou získali tri body a patrí im priebežné piate miesto. Domáci prehrali druhýkrát po sebe a sú na deviatej priečke. Domáci začali lepšie a už v 4. minúte mohli streliť gól.

Strelu Ondřeja Rudzan však brankár Aleksandar Popovič vyrazil na pravú žrď svojej bránky. Po polhodine predviedol akciu Róbert Matejov, ale oba jeho pokusy zblokovali hostia.

O jediný gól zápasu sa postaral v 43. minúte hosťujúci stredopoliar Aleš Čermák. Skalica bola blízko k vyrovnaniu v 60. minúte, Adam Gaži poslal loptu na hosťujúceho brankára, ten si ju zle spracoval nohou a lopta sa odrazila opäť do žrde bránky Dunajskej Stredy.