Veľká strata pre Francúzov: V prestížnom zápase s Nemeckom nenastúpi ofenzívny tromf

sobota, 9. september 2023 10:48 | Autor: TASR

Francúzsko
Francúzsko | zdroj: TASR

Francúzskej futbalovej reprezentácii bude v utorkovom prípravnom dueli v Dortmunde s Nemeckom chýbať útočník Olivier Giroud.

Historicky najlepší strelec národného tímu si vo štvrtkovom zápase kvalifikácie ME 2024 proti Írsku (2:0) poranil ľavý členok. Tridsaťšesťročný Giroud musel nútene striedať už v 26. minúte, nahradil ho Marcus Thuram, ktorý si krátko po prestávke otvoril strelecký účet v reprezentačnom A-tíme.

Podľa Francúzskej futbalovej federácie (FFF) by zranenie kanoniera AC Miláno nemalo byť vážne, ide len o ľahšie podvrtnutie. Vicemajstri sveta majú nakročené k postupu na EURO, po víťazstve nad Írskom vedú B-skupinu s priepastným deväťbodovým náskokom pred Holanďanmi a Grékmi. Informáciu priniesla agentúra DPA.