3 kluby prešli play-off o Ligu majstrov: Kto sa predstaví v skupinovej fáze?

streda, 30. august 2023 08:29 | Autor: TASR

Galatasaray Istanbul
Galatasaray Istanbul | zdroj: TASR

Futbalisti Galatasarayu Istanbul postúpili do skupinovej fázy Ligy majstrov. Turecký klub zvíťazil v domácej odvete s Molde FK 2:1, v úvodnom súboji triumfoval v Nórsku 3:2.

V skupine najprestížnejšie európskej súťaže sa predstaví aj švajčiarsky tím Young Boys Bern, ktorý po úvodnej remíze 0:0 zvíťazil v utorkovej odvete nad Maccabi Haifa 3:0. O dva góly sa postarali už v prvom polčase Cedric Itten a vlastným Abdoulaye Sack, v druhom pridal ďalší presný zásah Filip Ugrinič. Haifa vyradila v 3. predkole slovenského majstra Slovan Bratislava.

V ďalšom dvojzápase uspela portugalská Braga, ktorá vyhrala doma 2:1 a v utorkovej odvete na pôde Panathinaikosu Atény 1:0. Jediný gól strelil v 83. minúte Bruma.