Žilina sa otriasla z debaklov proti Gentu, tentokrát strelila 5 gólov ona

sobota, 12. august 2023 20:26 | Autor: TASR

MŠK Žilina
MŠK Žilina | zdroj: TASR

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom zápase 3. kola Niké Ligy nad AS Trenčín 5:2 a poskočili na druhé miesto tabuľky práve pred svojho súper. Ten prehral prvýkrát v novej sezóne.

Trenčín chcel v Žiline potvrdiť víťaznú formu. Oba tímy zvyknuté na umelý trávnik predviedli v prvom polčase solídny futbal, Žilinčania však boli mimoriadne efektívni a po góloch Iľka, Ďuriša a Kaprálika viedli 3:0. V druhom polčase pomohli Trenčínu striedania, najmä Gong oživil ofenzívu AS na pravej strane, čo vyústilo do gólu Ibrahima. V 80. minúte sa za potlesku tribún rozlúčil so žilinským dresom Adrián Kaprálik, následne dal svoj druhý gól v zápase Ďuriš. Druhý gól v zápase pridal v 90. minúte aj Rahim Ibrahim, no v nadstavenom čase ešte pridal piaty zásah Žiliny Addo a stanovil tak konečný výsledok prestrelky na 5:2.

MŠK Žilina - AS Trenčín 5:2 (3:0)

Góly: 11. Iľko, 36. a 83. Ďuriš, 42. Kaprálik, 90.+2 Addo - 60. a 90. Ibrahim. ŽK: Rusnák - D. Hollý. Rozhodovali: Smolák - Pozor, Pacák, Diváci: 1568.

MŠK Žilina: Belko - Minárik, Stojčevski, Nemčík (C) - Rusnák (70. Javorček), Sauer (80. Kopas), Gidi (59. Myslovič), Bari - Kaprálik (80. Essomba), Ďuriš, Iľko (59. Addo)

AS Trenčín: Vozinha - M. Kmeť, Bondarenko (73. Bagin), Stojsavljević, Kozlovský - Ibrahim, Bariš (C), Gajdoš (46. H. Gong) - dos Santos (46. D. Hollý), Kupusović (83. Akila), Soares (89. Sunday)