Lukáš Haraslín má v úvode novej sezóny formu: Sparte pomohol dvoma gólmi

nedeľa, 23. júl 2023 21:14 | Autor: TASR

Lukáš Haraslín
Lukáš Haraslín | zdroj: TASR

Slovenský futbalista Lukáš Haraslín si strelecký účet v novej sezóne otvoril už v prvom kole českej ligy. Dvoma gólmi rozhodol o triumfe obhajcu titulu Sparty Praha nad Sigmou Olomouc 2:0.

Haraslín sa najskôr presadil po štvrťhodine hry, keď sa v šestnástke súpera šikovne uvoľnil cez zadáka Lukáša Vraštila a krížnou strelou nedal šancu krajanovi v bránke hostí Matúšovi Macíkovi.

Druhý zásah pridal po zmene strán - v 55. minúte po podobnej individuálnej akcii aj s prispením teču obrancu opäť ľavačkou zvýšil na 2:0. Z ihriska odišiel o deväť minút neskôr.

Jablonec so slovenským kapitánom Jakubom Považancom podľahol na ihrisku FK Mladá Boleslav 1:3. Slovan Liberec si pred domácimi priaznivcami poradil s Baníkom Ostrava 3:1. Na domácom trávniku uspeli aj hráči 1. FC Slovácko, ktorí triumfovali v súboji proti Dynamu České Budejovice hladko 4:1.