Boj o záchranu v Serie A pokračuje: Lecce má istotu zotrvania medzi elitou

pondelok, 29. máj 2023 08:07 | Autor: TASR

Serie A - logo
Serie A - logo | zdroj: © TASR

Futbalisti US Lecce sa zachránili v talianskej Serii A. V predposlednom 37. kole triumfovali na ihrisku AC Monza 1:0, keď v jedenástej minúte nadstaveného času rozhodol z penalty Lorenzo Colombo.

Už istý majster z Neapolu remizoval na ihrisku FC Bologna 2:2. SSC v zostave aj so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom viedlo 2:0 po góloch Victora Osimhena. Domáci však vyrovnali, keď sa presadili Lewis Ferguson a Lorenzo de Silvestri.

Hráči Hellas Verona sa udržali v hre o záchranu, keď remizovali doma s FC Empoli 1:1. V drese domácich nenastúpil slovenský stredopoliar Ondrej Duda pre zranenie kolena. Verona je naďalej v pásme zostupu na 18. mieste, no ma rovnaký počet bodov ako Spezia na 17. priečke. O zostupujúcom sa tak rozhodne až v poslednom kole.

Lazio Rím potvrdilo priebežné druhé miesto v tabuľke, keď si doma poradilo s US Cremonese 3:2. Rozhodujúci gól strelil v 89. minúte Sergej Milinkovič-Savič. Lazio má pred záverečným kolom dvojbodový náskok pred tretím Interom.