Main Content

Hral na farmách Senators aj Bruins: HC Slovan hlási veľkú posilu z Kanady

nedeľa, 21. máj 2023 08:52 | Autor: TASR

HC Slovan Bratislava
HC Slovan Bratislava | zdroj: YouTube

Kanadský hokejista Matt Murphy sa stal hráčom HC Slovan Bratislava. Dvadsaťosemročný obranca podpísal s extraligovým klubom ročný kontrakt.

"Má dobré hokejové myslenie a rozohrávku. Určite nám bude platný aj v ofenzívnych činnostiach a presilových hrách," povedal pre klubový web športový riaditeľ Slovana Oto Haščák.

Murphy strávil záver sezóny 2022/2023 v medzinárodnej súťaži Ice Hockey League, v ktorej nazbieral v drese Black Wings Linz v 21 zápasoch 3 body za asistencie. Predtým sa jeho kariéra takmer výlučne odvíjala v nižších zámorských súťažiach ECHL a AHL. Slovenskú extraligu si vyskúšal v štyroch zápasoch v sezóne 2020/2021 v drese Miškovca.

"Je to dobre stavaný obranca, ktorý využíva svoj dlhý dosah s hokejkou. V zložitých defenzívnych situáciách vie zachovať chladnú hlavu a nespanikáriť. Vďaka jeho fyzickým predpokladom je silný v osobných súbojoch a v predbránkovom priestore," poznamenal Haščák. Murphy je tretia nová tvár v defenzíve "belasých". Klub nedávno informoval aj o angažovaní amerického obrancu Iana Scheida a Slováka Ladislava Romančíka.