Bayern Mníchov doma zlyhal s Lipskom: Dortmund môže získať titul a ukončiť nadvládu Bavorov

sobota, 20. máj 2023 21:15 | Autor: TASR

Bayern vs Lipsko
Bayern vs Lipsko | zdroj: TASR

Futbalisti Bayernu Mníchov prehrali v sobotňajšom zápase 33. kola bundesligy doma s RB Lipsko 1:3 a ponúkli šancu Dortmundu dostať sa na prvé miesto tabuľky.

Borussia odohrá svoj duel predposledného kola v nedeľu v Augsburgu a ak vyhrá, bude mať na Bavorov náskok dva body. Domáci Bayern sa ujal vedenia v 25. minúte po zásahu Sergea Gnabryho a vedenie mu vydržalo až do 65. minúty.

Vtedy sa postaral o vyrovnanie Konrad Laimer a Lipsko dokonalo obrat po dvoch penaltách v priebehu 76. a 86. minúty. Prvú premenil Christopher Nkunku a druhú Dominik Szoboszlai. Lipsko vyhralo štvrtý duel v sérii a obsadí tretiu priečku.

Futbalisti Herthy Berlín remizovali v 33. kole nemeckej Bundesligy s VFL Bochum 1:1. Posledná Hertha stráca pred záverečným kolom súťaže na pätnásty Bochum šesť bodov, čo znamená, že definitívne zostúpi do druhej ligy. Slovenský obranca Peter Pekarík z Berlína figuroval na lavičke náhradníkov. Hoffenheim pred domácim publikom zvíťazil nad Unionom Berlín 4:2.