utorok, 2. máj 2023 08:32 | Autor: Jakub Vaverka

Jamie Vardy
Jamie Vardy | zdroj: YouTube

Leicester City včera v priamom súboji o záchranu hostil doma v dohrávke Premier League Everton. V ich vzájomnom dueli sa zrodila remíza 2:2, ktorá pomáha,... nuž, konkurentom.

Do vedenia išiel v 15. minúte po pokutovom kope Calverta-Lewina Everton, ale dobre hrajúci Leicester zápas otočil presnými zásahmi Soyuncua v 22. minúte a Vardyho v minúte číslo 33.

Duel mohol v čase 45.+9. nadobro zlomiť James Maddison, ale ten svoj pokutový kop premeniť nedokázal, pričom veľký rešpekt ide brankárov Toffees Jordanovi Pickfordovi.

V druhej časti hry vyrovnal Alex Iwobi (54. minúta), pričom následne už gól nepadol a zrodil sa nerozhodný rezultát 2:2. Do boja o záchranu v Premier League sú v tejto chvíli reálne namočení minimálne Southampton, Everton, Leicester, Nottingham a Leeds.