pondelok, 1. máj 2023 10:02 | Autor: Jakub Vaverka

Florida Panthers
Florida Panthers | zdroj: YouTube

Hokejisti Floridy Panthers sa postarali o veľké prekvapenie prvého kola play-off NHL. Cats sa podarilo v sedemzápasovej sérii vyradiť najlepší tím základnej časti Boston Bruins.

O všetkom rozhodol Game 7, ktorý sa hral v noci na pondelok v Bostone. Panthers viedli v TD Garden po góloch Montoura a Reinharta v druhej tretine už 2:0. Bruins sa ale odmietali pred vlastnými fanúšikmi vzdať.

Znížil David Krejčí, vyrovnal Tyler Bertuzzi a v tretej tretine poslal víťaza základnej časti do vedenia David Pastrňák. Minútu pred koncom riadneho hracieho času ale vyrovnal na 3:3 Montour. V predĺžení sa stal hrdinom floridský Verhaeghe.

Boston teda potvrdil, že parádna základná časť v NHL nič neznamená. Florida si v druhom kole zmeria sily s Torontom Maple Leafs.