piatok, 28. apríl 2023 09:18 | Autor: Jakub Vaverka

VGK - WPG
VGK - WPG | zdroj: YouTube

Hokejisti Vegas Golden Knights vyhrali Game 5 série prvého kola play-off proti Winnipegu Jets 4:1 a postúpili do druhého kola bojov o Stanley Cup.

Golden Knights začali sériu vysokou domácou porážkou 1:5 a hovorilo sa, že Jets môžu byť nepríjemným súperom. Následne ale hráči z Las Vegas vyhrali štyri duely za sebou a postúpili bez väčších komplikácii ďalej.

V Game 5 udreli v prvej minúte prvej aj druhej tretiny, presadili sa Chandler Stephenson a Mark Stone. Na 3:0 zvyšoval William Karlsson a štvorgólový náskok podčiarkol výborne hrajúci Stephenson. Na konečných 4:1 korigoval Kyle Connor.

Súperom VGK bude lepší z dvojice Edmonton Oilers - Los Angeles Kings (Olejári vedú 3:2 na zápasy), pre Jets sezóna 2022/2023 končí.