Main Content

Pavol Kováč: "Byť v Olympiakose je zadosťučinením!"

štvrtok, 7. január 2010 15:38 | Autor: Pavol Drábek

Pavol Kováč: "Byť v Olympiakose je zadosťučinením!"
Pavol Kováč: "Byť v Olympiakose je zadosťučinením!" | zdroj: google

"Podpísaním zmluvy s Olympiakosom sa mi splnil sen!"

Pavol Kováč pochádza z obce Veľké Uherce pri Partizánskom. Jeho rodina je športovo založená, aj keď on je prvý, ktorý sa športu venuje profesionálne.

Začal ako brankár v miestnom Tempe Partizánske, ale keď bol problém, nestratil sa ani ako útočník. Vie teda jednotlivé posty porovnať: "Post brankára nevyžaduje toľko fyzickej námahy, avšak neustálu ostražitosť a koncentráciu. Brankár si chybu nemôže dovoliť, pretože jedna jediná môže znamenať prehru. Naopak útočník zahodí 10 šancí, premení jednu, mužstvo vyhrá a on je hrdina."

Po Partizánskom pôsobil v Kalnej nad Hronom, ďalej v ligovej Dubnici a v českom Slovácku. Až prišla ponuka z gréckej Kalamarie, na ktorej tím má aj najlepšie spomienky.

Po troch rokoch pôsobenia v Kalamarii mu zmluvu ponúkol najlepší tím v Grécku za posledné desaťročie - majster Olympiakos Pireaus, čo bolo splnením jeho snov. "Dostať sa do takéhoto mužstva je zadosťučinenie. Pracujem na sebe tvrdo každý deň a snažím sa správať ako profesionál nielen na ihrisku."

Olympiakos nedávno vymenil trénera, kormidla sa ujal legendárny Zico. Pavol pracuje hlavne pod trénerom brankárov spolu s konkurentmi Nikopolidisom a Pardom. "Tréningy brankárov majú vysokú úroveň, cítim, že výkonnostne napredujem, musím len čakať na príležitosť."

Osobnosťami v tíme sú hlavne Luciano Galletti a Olaf Mellberg, a to tak ako futbalovo, aj charakterovo.

V minulej sezóne sa Olympiakos tešil z ligového titulu, aj zo zisku gréckeho pohára. Momentálne sa nachádza na druhej priečke až o 5 bodov za rivalom - Panathinaikosom a aj z gréckeho pohára už tento rok vypadol na pôde druholigistu.

V aktuálnom poslednom kole Olympiakos podľahol v derby na domácej pôde mužstvu AEK Atény v pomere 1:2, pričom Panathinaikos rozdrvil Ergotelis 4:1. Cieľom tímu z Pireasu však nie je nič iné, ako majstrovský titul!

 

Avšak v Lige majstrov sa im spolu s Arsenalom podarilo postúpiť zo skupiny a budú bojovať v osemfinále s Bordeaux, čo je relatívne prijateľný súper.

Len málo slovenských hráčov sa dostane do špičkových tímov akým je aj Olympiakos Pireaus. Pavlovi sa to podarilo aj napriek tomu, že nie je reprezentačným brankárom Slovenska!

Pavol Kováč je zatiaľ zmluvne viazaný do konca sezóny a ukončiť kariéru sa ešte nechystá. Aj svoju budúcnosť spája so športom.