Humenné šokovalo Žilinu a priblížilo sa postupu do Extraligy

nedeľa, 16. apríl 2023 10:34 | Autor: TASR

Humenné
Humenné | zdroj: TASR

Hokejisti HC 19 Humenné vyhrali v prvom zápase finále play off Tipos SHL na ľade tímu Vlci Žilina 5:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

Domáci sa síce v druhej tretine ujali vedenia, no Humenné odpovedalo tromi gólmi ešte do druhej prestávky a náskok si postrážilo až do konca. Dvoma gólmi sa v drese víťazov prezentoval Lukáš Lačný. Druhý duel je na programe v nedeľu o 18.30 h opäť v Žiline.

Vlci Žilina - HC 19 Humenné 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Góly: 28. M. Halama (R. Varga, Grebenščikov), 60. S. Rehák (Bečka, M. Novák) – 32. Borov (M. Krajňák, Legalin), 34. Lačný, 40. Frič (Novota, D. Markuš), 52. Lenďák (Safaralejev), 57. Lačný. Rozhodovali: J. Konc ml., Výleta – Jurčiak, Vyšný, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 4636 divákov

/na zápasy: 0:1/

Žilina: P. Romančík – Grebenščikov, M. Novák, Pohl, Šidlík, A. Sloboda, Pacalaj, Růžička, J. Nahálka – Kluka, M. Halama, R. Varga – Koyš, Mráz, Macek – Melcher, Bečka, S. Rehák – Tibenský, Jakubík, Lopušan

Humenné: Durný – Pulščák, Novický, Novota, Lenďák, Kudin, Ťavoda, Zekucia – Borov, M. Krajňák, Horvát – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Lačný, Trandin, Legalin – Zahradník, D. Markuš, Frič – Ragan

Hlasy po zápase:

Jarrod Skalde, hlavný tréner Žiliny: "V prvých 30 minútach sme hrali naozaj dobre, v prvej tretine sme 21-krát vystrelili na bránku, súpera sme prevýšili v počte šancí a v korčuľovaní. Potom sa však súper vrátil do zápasu presilovkovým gólom, následne sa dostal do vedenia a 13 sekúnd pred koncom zavŕšil druhú tretinu. Proti tímu, akým je Humenné, je potom ťažké ísť do tretej tretiny za stavu 1:3. Pozitívom bol výkon počas prvých 30 minút, na tom chceme stavať a v ďalšom zápase sa pokúsime získať momentum na našu stranu. Samozrejme, sú veci, na ktorých musíme zapracovať, bude to dlhá, emocionálna séria. Zajtra je nový deň, musíme sa pripraviť a zapojiť do našej hry viac emócií.“

Ivan Boržík, asistent trénera Humenného: "Víťazstvo sa rodilo ťažko. Vedeli sme, že súper má kvalitu a v prvej tretine to aj potvrdzoval. Hrali sme trochu ustráchane, ale od druhej časti sme začali viac korčuľovať, boli sme silnejší na puku a začali sme sa aj presadzovať. Sme veľmi radi, že sme to dotiahli do úspešného konca. Výkon brankára je vždy veľmi dôležitý, ale rovnako dôležitý je aj výkon celého mužstva. Samozrejme, ak chlapci cítia podporu zozadu, hrá sa im ľahšie.“