pondelok, 10. apríl 2023 07:35 | Autor: TASR

Liverpool vs Arsenal
Liverpool vs Arsenal | zdroj: YouTube

Futbalisti Arsenalu Londýn remizovali v nedeľnom zápase 30. kola anglickej Premier League na Anfield Road s domácim Liverpoolom 2:2. "Kanonieri" viedli 2:0, ale o plný bodový zisk ich pripravil v 87. minúte deviatym ligovým gólom v tejto sezóne Brazílčan Roberto Firmino.

Arsenal mal výborný vstup do zápasu, keď po polhodine hry viedol už 2:0 po góloch brazílskeho dua Gabriel Martinelli a Gabriel Jesus. Do prestávky dokázal zdramatizovať vyostrený duel Mohamed Salah.

Ten istý hráč mohol vyrovnať už po zmene strán, ale v 52. minúte zahodil nariadený pokutový kop. Domácim sa to nakoniec podarilo až v 87. minúte, keď sa presadil Firmino. V šiestej minúte nadstaveného času druhého polčasu mohol strhnúť víťazstvo na stranu "The Reds" Salah, ale bod pre Arsenal zachránil skvelým zákrokom hosťujúci brankár Aaron Ramsadale.