Slavia Praha bojuje o titul: Ivan Schranz pri gólovej chuti

nedeľa, 2. apríl 2023 09:19 | Autor: TASR

Ivan Schranz
Ivan Schranz | zdroj: TASR

Futbalisti Slavie Praha triumfovali v sobotnom zápase 25. kola českej ligy nad Olomoucom 4:0. Slovenský útočník Ivan Schranz sa presadil v 75. minúte, keď strelil tretí gól domácich. Slavii patrí prvé miesto s trojbodovým náskokom na Spartu, ktorá v nedeľu privíta Brno.

Hráči Zlína zvíťazili nad Českými Budějovicami hladko 5:1. V drese domácich sa presadil Slovák Filip Balaj, ktorý v 43. minúte zvýšil na 2:0.

Ďalšie zápasy sa skončili remízami. Tretia Plzeň nestrelila na ihrisku Mladej Boleslavi ani gól, naďalej jej patrí tretie miesto. Tímy si rozdelili body aj v stretnutí medzi Baníkom Ostrava a Libercom.

Česká liga - 25. kolo:

SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc 4:0 (1:0)

Góly: 45.+3 Van Buren, 62. Lingr, 75. SCHRANZ, 90.+4 Jurečka

/I. Schranz hral celý zápas a v 75. min dal gól, J. Hromada do 39. min, - L. Greššák a Matúš Macík odohrali celý duel, D. Ventúra hral do 71. min., J. Chvátal od 57. min./