Main Content

HKM Zvolen chce nechať zabudnúť na krízu: Čo hovorí pred play-off Marek Viedenský?

utorok, 14. marec 2023 19:15 | Autor: TASR

Marek Viedenský
Marek Viedenský | zdroj: TASR

Hokejisti HKM Zvolen veria, že výsledková kríza zo základnej časti už patrí minulosti a vo štvrťfinále play off Tipos extraligy budú v čo najlepšej hernej fazóne. Vzájomné zápasy aj tabuľkové postavenie ich posúvajú do pozície favorita série proti Novým Zámkom. Útočník Marek Viedenský verí, že jeho tím v play off odstráni nedostatky, ktoré ho stáli prehry v závere dlhodobej časti.

Zvolenčania sa v základnej časti dlho pasovali so Slovanom Bratislava o čelo tabuľky. Ani jednému z tímov však nevyšiel záver ZČ a kde sa dvaja bili, tam zvíťazili rozbehnuté Košice. Pre HKM Zvolen zostala tretia priečka. "Určite sme chceli viac, hlavne keď sme sa počas celej sezóny pohybovali na prvých dvoch priečkach. Košice však mali neskutočný záver, takže si to asi zaslúžili. Bohužiaľ, nám to nevyšlo, ale taký je šport. Tabuľka sa v záverečných kolách dosť menila, my sme si naše pozície neudržali," povedal Viedenský pre myzvolen.sk.

Zverenci trénera Petra Oremusa prehrali v závere ZČ šesť zo siedmich zápasov, horšie výsledky nemal v tom období žiadny iný tím. Napriek viacerým prehrám sa kormidelník postavil za svojich zverencov. "Chlapci odvádzajú kus roboty, naša práca má zmysel, šance sú tam. Medaila jednoznačne zostáva cieľom tak, ako sme si to predurčili. Ja som vo Zvolene s Andrejom Kmečom tretí rok. V prvej sezóne sme skončili prví, minulý rok druhí. Myslím si, že je dôležité, aby sa vo štvrťfinále začínalo doma. Ešte dôležitejšie v tomto momente je, aby sa nám znížil počet zranených," povedal Oremus po prehre v Nitre (2:4), po ktorej nasledovalo víťazstvo nad Prešovom 7:0 a prehra v Spišskej Novej Vsi 3:6 v záverečnom zápase ZČ. Séria medzi Zvolenom a Novými Zámkami bude špeciálna pre viacerých hráčov. Útočníci Zvolena Chris Langkow, Juraj Šiška a Václav Stupka, ale aj obranca Samuel Hain v minulosti úspešne pôsobili práve v Nových Zámkoch. Zvolenskú skúsenosť spojenú s majstrovským titulom absolvovali novozámocký obranca Andrej Hatala i útočník Juraj Mikúš. Kamarátstva však pôjdu bokom a oba tímy sa sústredia na naplnenie svojich cieľov.

Väčší tlak bude na Zvolenčanoch, ktorí dlhodobo patria k ašpirantom na titul a po vlaňajšom vypadnutí v semifinále by si radi napravili chuť. Marek Viedenský si uvedomuje, že prvoradé bude zamerať sa na svoj výkon a poučiť sa zo záveru základnej časti. "Dúfam, že chyby z jej záveru už nebudeme robiť a že prehry sme si už vyčerpali. Myslím si, že sme hrali dobrý hokej, len sme nedávali góly, preto dúfam, že sme si ich nechali na play off. Vo väčšej časti sezóny sme mali vyrovnané výkony, teda až na ten záver, ktorý nám nevyšiel tak, ako sme chceli. Pracovali sme celý rok a teraz sa ukáže, ako sme na tom," dodal Viedenský.