Slavia v šlágri porazila Plzeň: Boli pri tom aj Schranz a Hromada

nedeľa, 12. marec 2023 10:24 | Autor: TASR

Jakub Hromada, Slavia Praha
Jakub Hromada, Slavia Praha | zdroj: TASR

Futbalisti Slavie Praha zdolali v šlágri 23. kola najvyššej českej súťaže doma Viktoriu Plzeň 2:1 a udržali sa na čele tabuľky. Z triumfu "zošívaných" sa tešili aj slovenskí legionári Ivan Schranz a Jakub Hromada.

Slavia má na čele dvojbodový náskok pred druhou Spartou, ktorá v sobotu vyhrala v Ostrave 3:0. Na druhý gól "rudých" prihral Tomášovi Čvančarovi slovenský krídelník Lukáš Haraslín. Tretia Plzeň zaostáva za lídrom momentálne o štyri body.

České Budějovice prehrali na ihrisku Sigmy Olomouc 0:3. Po prestávke dostal šancu v zostave hostí slovenský stredopoliar Lukáš Čmelík, no už v 55. minúte dostal červenú kartu za úder do tváre protihráča.

Česká liga - 23. kolo:

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:3 (0:2)

Góly: 20. a 51. Čvančara, 17. Kuchta

/L. Almási hral do 64. min - L. Haraslín do 80. min/

FC Zlín - FC Hradec Králové 2:2 (2:1)

Góly: 5. Čanturišvili, 45.+5 Kozák - 38. Koubek, 72. Vašulín, ČK: 90. Kolář (Zlín) po 2. ŽK

/M. Rakovan celý zápas a v 81. min dostal ŽK, M. Hlinka celé stretnutie, F. Balaj (všetci Zlín) od 66. min/

Sigma Olomouc - Dynamo České Budějovice 3:0 (0:0)

Góly: 59. a 63. Vodháněl, 69. Růsek, ČK: 55. ČMELÍK (Dynamo)

/D. Ventúra celý zápas a v 83. min dostal ŽK, L. Greššák od 18. min - D. Šípoš celý zápas, L. Skovajsa do 68. min, L. Čmelík od 46. min a v 55. min dostal ČK/

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)

Góly: 51. Olayinka, 77. Lingr - 16. Chorý

/I. Schranz hral do 70. min, v 68. min dostal ŽK, J. Hromada do 46. min - E. Jirka od 83. min/