nedeľa, 12. marec 2023 09:56 | Autor: TASR

Martin Fehérváry
Martin Fehérváry | zdroj: TASR

Hokejisti Bostonu Bruins postúpili ako prvý tím v zámorskej NHL do play off. Na domácom ľade zdolali Detroit 3:2 a dosiahli 50. víťazstvo v sezóne. Zvíťazilo aj New Jersey, slovenský útočník Tomáš Tatar prispel k triumfu na ľade Montrealu gólom.

Tatar spečatil triumf "diablov" gólom do prázdnej bránky a zaznamenal pätnásty gól v sezóne. Spolu s 24 asistenciami má na konte 39 bodov. Jeho spoluhráč Dawson Mercer zaznamenal asistenciu a predĺžil svoju bodovú sériu na 12 zápasov.

Po štvorzápasovej pauze zavinenej zranením v dolnej časti tela sa do zostavy Washingtonu vrátil obranca Martin Fehérváry. Odohral 21:26 minút, na bránku vyslal dve strely a rozdal šesť bodyčekov.

V zostave Tampy Bay nechýbal Erik Černák, Lightning zdolali na svojom ľade Chicago 3:1.

NHL - výsledky:

Boston - Detroit 3:2, Pittsburgh - Philadelphia 5:1, Buffalo - NY Rangers 1:2 pp, Colorado - Arizona 3:2 pp, Carolina - Vegas 0:4, Columbus - St. Louis 2:5, Florida - Winnipeg 4:5 pp, Montreal - New Jersey 1:3, Tampa - Chicago 3:1, Toronto - Edmonton 7:4, NY Islanders - Washington 1:5, Seattle - Dallas 3:4 pp, Vancouver - Ottawa 5:2, Los Angeles - Nashville 1:1 v 3. tretine, San Jose - Minnesota 2:4 v 3. tretine