Liptovský Mikuláš ešte vo väčších problémoch: Skaličania s veľkým výkonom

sobota, 11. marec 2023 18:13 | Autor: TASR

MFK Skalica
MFK Skalica | zdroj: TASR

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 1. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa na ihrisku MFK Tatran Liptovský Mikuláš hladko 3:0.

Hostia položili základ triumfu v prvom polčase, po ktorom viedli zásluhou Yanna Yaa a Mária Hollého 2:0, v 62. minúte pridal tretí gól Záhorákov Roman Haša.

Trénerovi Ondrejovi Desiatnikovi tak nevyšla premiéra na striedačke Liptákov. Tí smerujú za zostupom do II. ligy, deväť kôl pred koncom sezóny zaostávajú na poslednej priečke za dvojicou Trenčín - Skalica už o 13 bodov. Vo FL prehrali šiesty zápas v rade. Skalica je desiata o skóre pred jedenástym Trenčínom.

FL - skupina o udržanie sa, 1. kolo:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Skalica 0:3 (0:2)

Góly: 5. Yao, 39. Hollý, 62. Haša. Rozhodovali: Smolák – Weiss, Straka, ŽK: Bedecs - Morong, Hollý, 141 divákov.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček - Diviš, Bedecs, Spyčka (46. Pavišič), Nečas (76. Jendrišek) - Gerát, Bartoš (61. Steinhübel), Václavik - Laura (61. Župa), Dedič (61. Voško), Gaži

MFK Skalica: Junas - Krčík, Blažek, Hurtado, Rudzan - Nagy, Hollý (79. Podhorin) - Morong (84. Václav), Fábry (67. Vlasko), Yao (67. Švec) – Medved (46. Haša)