pondelok, 27. február 2023 09:17 | Autor: TASR

Buffalo Sabres
Buffalo Sabres | zdroj: YouTube

Hokejisti Washingtonu v zostave s Martinom Fehérvárym prehrali v zápase NHL na ľade Buffala 4:7. Na víťazstve Sabres sa prvým hetrikom v kariére podieľal útočník Dylan Cozens, tri góly strelil aj útočník Minnesoty Kirill Kaprizov. New York Rangers zvíťazili nad Los Angeles 5:2, brankár Jaroslav Halák sledoval duel zo striedačky.

Fehérváry sa do kanadského bodovania nezapísal, ale na ľade strávil 24:44 minúty a bol najvyťaženejší hráč svojho tímu. Zároveň si tým vytvoril osobný rekord, keď prekonal svoje maximum v hodnote 24:14 z 22. januára 2022. Vyslal aj tri strely na bránku, inkasoval dvojminútový trest za hrubosť, rozdal dva hity a zblokoval štyri strely. Capitals neuspeli v dôležitom priamom dueli v boji o play off a pripísali si už siedmu prehru za uplynulých osem zápasov. Sabres sa v tabuľke Východnej konferencie posunuli priebežne na pozíciu s druhou voľnou kartou, Capitals za nimi zaostávajú o dva body, pričom odohrali o štyri duely viac. V drese Buffala skóroval aj Tage Thompson, ktorý sa prvýkrát v kariére dostal na métu 40 gólov. "Vedeli sme, že je to pre nás dôležitý zápas. Som hrdý na to, ako sme k nemu pristúpili. Máme tu skupinu hráčov, ktorí sú veľmi hladní a túžia po úspechu," citoval Thompsona portál nhl.com.

New York Rangers ukončili víťazstvom nad Los Angeles sériu štyroch prehier. Pred Halákom dostal prednosť Igor Šesťorkin, ktorý zmaril 26 z 28 striel hostí. Tromi bodmi (2+1) sa na výsledku podieľal útočník "jazdcov" Vincent Trocheck. Obranca Rangers K'Andre Miller dostal trest po tom, čo v prvej tretine napľul na obrancu Drewa Doughtyho. "Cítil sa z toho zle. Povedal, že to bola náhoda," uviedol tréner Rangers Gerard Gallant o Millerovi. K incidentu došlo za stavu 1:0. "Je to nešťastné. Nemám potuchy, či to chcel urobiť alebo nie. Na mojej tvári z toho bola dosť veľká stopa," povedal Doughty.

Okrem Cozensa z Buffala strelil tri góly aj útočník Minnesoty Kirill Kaprizov, ktorý nimi otočil skóre domáceho zápasu s Columbusom z 0:2 na 3:2. Víťazný vsietil v predĺžení. "Tvrdo pracujem, rovnako, ako zvyšok tímu. Vždy ide o to, aby sme celý zápas robili maximum pre víťazstvo. Vždy sa snažím hrať svoju hru a nemám rád, keď ma s niekým porovnávajú alebo vyzdvihujú. Jednoducho idem na ľad a robím to, čo je v mojich silách," poznamenal Kaprizov. Stal sa piatym hráčom v histórii NHL, ktorý skompletizoval čistý hetrik víťazným gólom v predĺžení. Pred ním to dosiahli aj českí útočníci Tomáš Hertl a Patrik Eliáš i Thomas Vanek a Neal Broten.

Hráči Pittsburghu si na domácom ľade poradili s Tampou Bay 7:3 po tom, čo v druhej tretine strelili šesť gólov. Vydarený úsek mali najmä od 36. do 40. minúty, keď skórovali päťkárt v rozpätí 4:27 min. "Myslím si, že toto je niečo, na čom môžeme stavať. Každý zápas je pre nás novou výzvou, ale náš tím môže nabrať sebadôveru aj z nedávnych zápasov," poznamenal tréner "tučniakov" Mike Sullivan. Sedem gólov "tučniakov" strelilo sedem rôznych strelcov. "Toto je niečo, čo môže byť dôležité pre konzistentnosť našich výkonov. Ak by sme sa mali každý večer spoliehať na rovnakých hráčov, bolo by ťažké pravidelne víťaziť. Určite je lepšie, ak sa o góly delí celý tím," dodal Sullivan. Slovenský obranca Erik Černák chýbal v zostave hostí pre dištanc. Bol to zároveň druhý a posledný zápas v rámci trestu, ktorý dostal za úder lakťom do tváre kapitána Buffala Kylea Okposa.

Hráči Winnipegu podľahli NY Islanders druhýkrát v priebehu štyroch dní. Prehra 0:4 bola pre nich tretia za sebou. Brankár "ostrovanov" Semjon Varlamov vychytal druhé čisté konto v sezóne a 38. v kariére.

Hokejisti Nashvillu zvíťazili v treťom zápase v rade, keď na ľade Arizony triumfovali 6:2. Bilanciou 2 góly a 1 asistencia sa na tom podieľal kapitán Roman Josi, po tri kanadské body si pripísali aj Matt Duchene a Tommy Novak (obaja 1+2). Predators nastúpili iba s 10 útočníkmi, keďže krátko pred zápasom vymenili Tannera Jeannota a Juuso Parssinen chýbal pre zranenie hornej časti tela.

Tretie víťazstvo za sebou dosiahli aj hráči Toronta po triumfe na ľade Seattlu 5:1. Pre domácich to bola tretia prehra v sérii. Dvoma gólmi sa na nej podieľal najlepší strelec uplynulej sezóny Auston Matthews, ktorý skóroval po štyroch zápasoch.

NHL - sumáre:

Buffalo Sabres - Washington Capitals 7:4 (2:2, 4:2, 1:0)

Góly: 11. Cozens (Mittelstadt, Ľubuškin), 17. Thompson, 26. Skinner (Samuelsson, Quinn), 29. Girgensons (Okposo, Jost), 31. Hinostroza (Power, Cozens), 33. Cozens (Quinn), 52. Cozens (Hinostroza, Mittelstadt) - 15. Strome (Jensen, Oshie), 17. Oshie (Strome, Jensen), 36. Ovečkin (Gustafsson, Kuznecov), 39. Milano. Brankári: Luukkonen - Kuemper (31. Lindgren), strely na bránku: 37:30

Minnesota Wild - Columbus Blue Jackets 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 42. Kaprizov (Spurgeon, Hartman), 47. Kaprizov (Boldy, Eriksson), 65. Kaprizov (Addison, Zuccarello) - 17. Olivier (Robinson), 24. Foudy (Gudbranson, Bemström). Brankári: Fleury - Merzlikins, strely na bránku: 44:24

Winnipeg Jets - New York Islanders 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 8. Horvat, 25. Romanov (Cizikas, Fasching), 39. Nelson (Parise), 58. Pelech (Mayfield). Brankári: Rittich - Varlamov, strely na bránku: 23:24

New York Rangers - Los Angeles Kings 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 15. Lafreniere (Kakko, Chytil), 23. Trocheck (Zibanejad, Kreider), 24. Trocheck (Fox), 43. Panarin (Trocheck), 46. Zibanejad (Fox, Panarin) - 39. Arvidsson (Kalijev, Danault), 42. Roy (Danault). Brankári: Šesťorkin - Quick (24. Copley), strely na bránku: 21:28

Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning 7:3 (1:2, 6:0, 0:1)

Góly: 4. O´Connor (Pettersson, Petry), 27. Malkin (Archibald, Dumoulin), 36. Crosby (Guentzel, Letang), 37. Blueger (Pettersson, Petry), 38. Carter (Letang), 39. Zucker (Malkin, Heinen), 40. Dumoulin (Crosby) - 17. Cirelli (Bogosian), 19. Kučerov (Point, Cole), 48. Point (Kučerov, Sergačov). Brankári: DeSmith - Elliott, strely na bránku: 36:29

Arizona Coyotes - Nashville Predators 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Góly: 6. Gostisbehere (Schmaltz), 28. Schmaltz (Keller, Hayton) - 10. Trenin (Tomasino, Sissons), 14. Duchene (Glass, Carrier), 23. Josi (Novak, Trenin), 44. Novak (Granlund, Duchene), 47. Josi (Novak, Duchene), 59. Glass (Granlund, Josi). Brankári: Ingram - Saros, strely na bránku: 27:34

Seattle Kraken - Toronto Maple Leafs 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Dunn (Eberle, McCann) - 5. Giordano (Liljegren, Nylander), 8. Tavares (Nylander, Holl), 13. Liljegren (Marner, Bunting), 25. Matthews (Marner), 53. Matthews (Marner, Bunting). Rozhodovali: Grubauer (25. Jones) - Samsonov, strely na bránku: 27:33

Slovák v akcii:

Martin Fehérváry (Washington) 24:44 0 0 0 0 3 2

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/