piatok, 3. február 2023 09:10 | Autor: TASR

LeBron James
LeBron James | zdroj: TASR

Basketbalisti Los Angeles Lakers vyhrali v zámorskej NBA na palubovke Indiany Pacers tesne 112:111. Dvadsaťšesť bodov si pripísal v drese hostí LeBron James a priblížil sa tak k historickému rekordu v počte bodov v profilige.

James má v doterajšej kariére celkovo na konte 38.325 bodov. Na vyrovnanie historického zápisu Kareema Abdula-Jabbara mu ich chýba už iba 63. Jeho tím zvíťazil v riadnom hracom čase prvýkrát po troch zápasoch, domáci zaznamenali štvrtú prehru za sebou.

K triumfu Clevelandu Cavaliers nad Memphis Grizzlies (128:113) prispel 32 bodmi Darius Garland. Svoj tím tak priviedol k víťazstvu napriek tomu, že lídra Donovana Mitchella vylúčili rozhodcovia v tretej štvrtine po vzájomnom incidente s Dillonom Brooksom.

Dallas uspel v súboji s New Orleans 111:106, dohrával však bez zranenej hviezdy Luku Dončiča. Slovinec si v tretej štvrtine zranil členok na pravej nohe, dovtedy stihol nastrieľať 31 bodov.

NBA - výsledky:

Denver - Golden State 134:117, Dallas - New Orleans 111:106, Chicago - Charlotte 114:98, Cleveland - Memphis 128:113, New York - Miami 106:104, Indiana - Los Angeles 111:112, Milwaukee - LA Clippers 106:105