Main Content

Slovenky štartujú prípravu na MS: V A družstve nechýba ani Nela Lopušovaná

streda, 1. február 2023 14:02 | Autor: TASR

Nela Lopušanová
Nela Lopušanová | zdroj: IIHF/TW

Slovenské hokejistky sa v rámci prípravy na aprílové MS predstavia budúci týždeň na Turnaji piatich krajín v Budapešti. V nominácii premiérovo figuruje aj štrnásťročná Nela Lopušanová, ktorá sa stala najproduktívnejšou aj najužitočnejšou hráčkou tohtoročných MS do 18 rokov.

"Nomináciu sme tvorili z hráčok, ktoré boli na novembrovom turnaji ženskej reprezentácie, z univerziádneho tímu a taktiež z dievčat, ktoré boli súčasťou osemnástky na svetovom šampionáte. V Bratislave absolvujeme veľmi krátky výcvikový tábor a už v utorok nastúpime na prvý zápas v Budapešti proti Maďarkám. Nelu poznáme dlhšie obdobie. Vynikala počas pôsobenia medzi chlapcami a chceli sme jej dať príležitosť už na minuloročnom osemnástkovom šampionáte, kde ju však nepustil vekový limit. Uvidíme, ako sa zhostí pôsobenia v seniorskej reprezentácii. Bude to pre ňu predsa len iná záťaž," povedala pre hockeyslovakia.sk generálna manažérka ženských reprezentácií Ľubomíra Kožanová, ktorá musela urobiť v pôvodnom menoslove päť vynútených zmien.

Z rôznych dôvodov nemôžu do maďarskej metropoly vycestovať brankárky Nikola Zimková s Andreou Rišianovou a hráčky Romana Košecká, Annamária Suráková a Tatiana Blichová. Počet účastníkov turnaja sa rozšíril z pôvodných štyroch krajín na päť. Slovenky nastúpia pod vedením trénera Arta Sieppiho proti domácim reprezentantkám, Nórkam, Japonkám a Francúzkam. Fínsky kouč viedol družstvo už v novembri, keď v konkurencii Maďarska, Francúzska a Nórska skončilo na druhej priečke

Februárové podujatie v Maďarsku slúži pre Slovenky ako príprava pred MS v Šen-čene. V Číne zabojujú od 11. do 17. apríla na turnaji A-skupiny I. divízie o návrat medzi svetovú elitu. Ich súperkami budú okrem domácich reprezentantiek aj Dánky, Nórky, Rakúšanky a Holanďanky.

Nominácia SR ženy na Turnaj piatich krajín v Budapešti /zdroj: SZĽH/

Hráčky podľa klubov: Zuzana Dobiašová, Lucia Drábeková, Lucia Ištocyová, Tatiana Korenková, Barbora Kapičáková, Lívia Kúbeková (všetky HC ŠKP Bratislava), Lívia Debnárová (HC Lučenec/HC ŠKP Bratislava), Sofia Vysokajová (HC ŠKP Bratislava/Vlci Žilina-mládež), Romana Halušková, Nikola Rumanová (obe MHK-Martin/HC ŠKP Bratislava), Nina Štrbáková (MHK-Martin/MHK Dolný Kubín), Kristína Šimnová (MHK-Martin), Ema Tóthová (HK Lokomotíva Nové Zámky/HC ŠKP Bratislava), Emília Leskovjanská, Laura Šuliková (obe ŽHK Poprad/HC ŠKP Bratislava), Laura Ivanecká, Dominika Sedláková, Diana Fortunová, Adriána Štofanková (všetky ŽHK 2000 Šarišanka Prešov), Lilien Beňáková (HŠMH Banská Bystrica/ŽHK Poprad), Nela Lopušanová (Vlci Žilina-mládež), Nikola Nemčeková, Alžbeta Šulíková (obe Vlci Žilina-mládež/HC ŠKP Bratislava), Júlia Matejková (HPK Hameenlinna/Fín.), Lucia Halušková (KMH Budapešť/Maď.), Viktória Maskaľová (SC Langenthal Damen/Švaj.)

 

Realizačný tím:

Manažérka: Ľubomíra Kožanová

Hlavný tréner: Arto Sieppi

Asistentka trénera: Iveta Frühauf

Asistent trénera: Miroslav Mosnár

Tréner brankárok: Roman Mega

Kondičný tréner: Martin Trebatický

Lekár: Ján Bernát

Masér: Dušan Čulka

 

Program SR na Turnaji piatich krajín v Budapešti:

utorok 7. februára

Maďarsko – SLOVENSKO (20.00)

 

streda 8. februára

SLOVENSKO – Nórsko (20.00)

 

štvrtok 9. február

SLOVENSKO – Francúzsko (16.30)

 

piatok 10. februára

SLOVENSKO – Japonsko (16.30)