Main Content

Jágr, Hejduk či Reichel vs Pálffy, Šatan či Višňovský: O čo pôjde a kedy?

pondelok, 30. január 2023 18:50 | Autor: TASR

Žigmund Pálffy
Žigmund Pálffy | zdroj: TASR

Exhibícia hokejových osobností Česka a Slovenska pripomenie zlatú éru z prelomu tisícročia. V pražskej O2 aréne sa v piatok 10. februára predstaví plejáda osobností, z ktorých vyčnieva viacero majstrov sveta i olympijských víťazov z Nagana 1998.

V domácom výbere by nemali chýbať Jaromír Jágr, Robert Reichel či Milan Hejduk, v slovenskom tíme sa objavia Miroslav Šatan, Žigmund Pálffy, bratia Hossovci či Ľubomír Višňovský.

Pre český hokej pôjde o symbolický dátum, keďže vo februári si pripomenie 25 rokov od najväčšieho úspechu vo svojej histórii, ktorým je olympijské zlato z Nagana. Zároveň pôjde o odvetu za septembrový duel v Bratislave, v ktorom "Tím Jágr" zvíťazil nad "Tímom Višňovský" 5:4.

Slovenský tím povedie tréner majstrov sveta z roku 2002 Ján Filc. V mužstve bude mať jedenástich pamätníkov göteborského zlata vrátane kapitána Šatana, brankára Jána Lašáka či obrancov Ľubomíra Višňovského a Richarda Lintnera. Chýbať by nemal ani člen Hokejovej siene slávy v Toronte Marián Hossa a obrancovia Andrej Sekera s Milanom Jurčinom, ktorí s profesionálnym hokejom skončili pomerne nedávno.

Úvodné buly vhodí český útočník Jakub Voráček z Columbusu, ktorý pre zdravotné problémy pravdepodobne už nezasiahne do prebiehajúcej sezóny NHL. Informoval o tom portál hokej.cz.

 

Predbežné kádre:

Česko:

brankári: Roman Čechmánek, Dušan Salfický

obrancovia: Lukáš Krajíček, Jakub Nakládal, Jaroslav Nedvěd, Libor Procházka,

útočníci: Jaroslav Bednář, Patrik Eliáš, Milan Hejduk, Jan Hlaváč, Jaroslav Hlinka, Jaromír Jágr, Petr Klíma, David Moravec, Petr Nedvěd, Robert Reichel, Jiří Tlustý, Václav Varaďa, David Výborný, Tomáš Vlasák

tréneri: Josef Beránek, František Kučera, Slavomír Lener, Pavel Patera, Martin Ručinský, Martin Straka, Jaroslav Špaček

 

Slovensko:

brankári: Karol Križan, Ján Lašák

obrancovia: Ladislav Čierny, Milan Jurčina, Richard Lintner, Ivan Majeský, Peter Podhradský, Andrej Sekera, Ľubomír Sekeráš, Ľubomír Višňovský

útočníci: Marián Gáborík, Michal Handzuš, Marián Hossa, Marcel Hossa, Tomáš Kopecký, Ladislav Nagy, Žigmund Pálffy, Rastislav Pavlikovský, Peter Pucher, Miroslav Šatan, Marek Uram, Ľubomír Vaic, Richard Zedník

tréneri: Ján Filc, František Hossa