Barcelona si zahrá semifinále Španielskeho pohára: Rozhodol Dembélé

štvrtok, 26. január 2023 09:19 | Autor: TASR

Ousmane Dembélé
Ousmane Dembélé | zdroj: TASR

Futbalisti FC Barcelona postúpili do semifinále Španielskeho pohára. V stredajšom štvrťfinálovom stretnutí Copa del Rey zdolali doma Real Sociedad San Sebastian 1:0 gólom Ousmanea Dembeleho z 52. minúty.

Hostia dohrávali zápas s 10 hráčmi, v 40. minúte dostal po hrubom faule priamo červenú kartu Brais Mendez. Katalánci tak dali pekný darček svojmu trénerovi Xavimu Hernandezovi, ktorý v stredu oslávil 43. narodeniny. "Blaugranas" sa usilujú o zisk rekordnej 32. trofeje.

Vo štvrťfinále pohára sa skončila púť hráčov FC Sevilla, ktorí prehrali na ihrisku Osasuny 1:2 po predĺžení. Víťazný gól domácich strelil v 99. minúte Abde Ezzalzouli. Klub z Pamplony postúpil do semifinále Copa del Rey prvýkrát od roku 2005, informovala agentúra AFP.