streda, 25. január 2023 02:01 | Autor: TASR

HK Vitar Martin
HK Vitar Martin | zdroj: YouTube

Slovenskí hokejisti do 18 rokov vybojovali prvé víťazstvo v tejto sezóne Tipos Slovenskej hokejovej ligy (SHL). V utorkovom vloženom stretnutí prekvapujúco vyhrali na ľade HK ESMERO Skalica 2:1.

Reprezentačná "osemnástka" síce prehrávala od 9. minúty po góle Branislava Kotvana v oslabení 0:1, ale na konci druhej tretiny dokázala skóre otočiť zásluhou Michala Sobotku a Stanislava Grona. K doterajším trom bodom za prehry po predĺžení, resp. nájazdoch tak pridala premiérové tri za plný bodový zisk. Záhoráci utrpeli tretiu prehru za sebou, v tabuľke im patrí naďalej piata priečka.

Vo víťaznom ťažení pokračuje Martin, ktorý zdolal v dueli 34. kola vedúcu Žilinu 4:3 a pripísal si piaty triumf v rade. O víťazstve domácich rozhodol sekundu pred vypršaním riadneho hracieho času Matej Dírer. Martin je v tabuľke tretí o skóre za druhým Humenným a so štvorbodovým odstupom na "vlkov" zo Žiliny.

Tipos SHL - vložený zápas:

HK ESMERO Skalica - Slovensko "18" 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 9. Kotvan (Landrigan) - 37. Sobotka (Pišoja, Masnica), 40. Gron (Beluško, Rohaľ). Rozhodovali: Krajčík, Fridrich - Šefčík, Zelený, vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 242 divákov.

34. kolo:

HK VITAR Martin - VLCI Žilina 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Góly: 9. Fafrák (Dírer, Petran), 29. Lahtinen (Tyczynski, Petran), 45. Murček, 60. Dírer - 12. Koyš (Sloboda, Paukovček), 31. Mráz (Koyš, Paukovček), 40. Varga (z tr. strieľania). Rozhodovali: Rojík, Konc st. - Staššák, Frimmel, vylúčení: 2:5 na 2 min., navyše Bobček (Martin) 5 min.+DKZ za faul lakťom, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1589 divákov.