Prekvapenie v Austrálii: Azarenková vyradila nasadenú desiatku Keysovú

piatok, 20. január 2023 12:33 | Autor: TASR

Victoria Azarenková
Victoria Azarenková | zdroj: TASR

Poľská tenistka Iga Swiateková sa suverénnym spôsobom prebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V pozícii nasadenej jednotky dovolila v 3. kole uhrať španielskej kvalifikantke Cristine Bucsovej jediný gem a triumfovala 6:0 a 6:1. V osemfinále ju čaká súboj s Kazaškou Jelenou Rybakinovou. Bieloruska Victoria Azarenková vyradila desiatku podujatia Madison Keysovú z USA 1:6, 6:2 a 6:1.

Bucsová predtým dokázala v Melbourne pokoriť víťazku US Open z roku 2019 Kanaďanku Biancu Andreescuovú, no proti Swiatekovej bola počas celého stretnutia bez šance. Jedinú hru ukoristila až v druhom sete za jednoznačného stavu 0:6 a 0:5. Duel trval iba 55 minút. Trojnásobná grandslamová šampiónka Swiateková ešte nestratila na prebiehajúcom turnaji ani set. Najbližšie ju čaká nasadená hráčka č. 22 Rybakinová, ktorá vyradila trinástku podujatia a vlaňajšiu finalistku Danielle Collinsovú z USA v troch setoch 6:2, 5:7 a 6:2.

Do osemfinále sa dostala aj nasadená trojka Američanka Jessica Pegulová, ktorá nedala šancu Ukrajinke Marte Kosťukovej a zdolala ju hladko 6:0 a 6:2. Jej nasledujúcou súperkou bude Češka Barbora Krejčíková. Ďalšia Američanka Coco Gauffová vyhrala ako sedmička turnaja nad krajankou Bernardou Perovou v dvoch setoch 6:3 a 6:2.