Toronto nedodržalo vianočnú prestávku: Maple Leafs musia zaplatiť mastnú pokutu

štvrtok, 29. december 2022 09:14 | Autor: TASR

Toronto Maple Leafs
Toronto Maple Leafs | zdroj: TASR

Vedenie hokejového klubu Toronta Maple Leafs musí zaplatiť 100-tisíc dolárov za porušenie kolektívnej zmluvy. Priestupku sa klub dopustil tým, že cestoval počas nariadenej vianočnej ligovej prestávky.

NHL oznámila udelenie pokuty v stredu a uviedla, že Maple Leafs odcestovali do St. Louis 26. decembra na zápas proti Blues. Zmluva stanovuje, že od 23. do 26. decembra nie sú povolené žiadne tímové aktivity. Za podobné porušenie v roku 2014 dostala pokutu aj Philadelphia Flyers.

Tréner Toronta Sheldon Keefe dostal tiež pokutu vo výške 25-tisíc dolárov za to, čo NHL nazvala "ponižujúcim správaním voči funkcionárom" počas zápasu, v ktorom jeho tím zvíťazil nad St. Louis 5:4 po predĺžení. Kamery zachytili Keefeho, ako kričal na funkcionárov v tretej tretine pri štvrtom góle Blues v zápase.