Fantastický Newcastle je už na druhom mieste: The Magpies nedali Leicestru šancu

pondelok, 26. december 2022 19:29 | Autor: TASR

Newcastle United
Newcastle United | zdroj: TASR

Futbalisti Newcastlu United triumfovali v 16. kole Premier League na pôde Leicestru City 3:0 a v neúplnej tabuľke sú druhí o štyri body za Arsenalom Londýn. Najvyššia anglická súťaž pokračovala po vyše mesačnej prestávke vyplnenej MS v Katare.

Newcastle mal raketový štart a už v siedmej minúte viedol 2:0. Skóre otvoril z pokutového kopu Chris Wood, po ukážkovej narážačke s Brunom Guimaraesom zvýšil na 2:0 Miguel Almiron. Pre paraguajského krídelníka to bol už deviaty gól v sezóne. V 32. minúte pridal tretí presný zásah hostí Joelinton.

Hráči Brentfordu remizovali v úvodnom pondelňajšom dueli s Tottenhamom Hotspur 2:2 V záverečnom domácom dueli v tomto roku viedli 2:0, no náskok neudržali. Po centri Clementa Lengleta znížil hlavou Harry Kane a deľbu bodov zariadil v 71. minúte Pierre Emile Höjbjerg. Tottenham je v tabuľke štvrtý so stratou siedmich bodov na Arsenal, ktorého večer čakalo londýnske derby proti West Hamu United.

Fulham v zostave bez slovenského brankára Mareka Rodáka uspel na štadióne Crystal Palace 3:0, domáci dohrávali po dvoch červených kartách s deviatimi. Brighton si po vypadnutí v osemfinále anglického Ligového pohára s treťoligovým Charltonom Athletic napravil chuť triumfom 3:1 na ihrisku Southamptonu. Futbalisti Wolverhamptonu Wanderers rozhodli o víťazstve 2:1 na pôde Evertonu v piatej minúte nadstaveného času, autorom gólu bol Rayan At-Nouri.

Premier League - 16. kolo:

Leicester City - Newcastle United 0:3 (0:3)

Góly: 3. Wood (z 11 m), 7. Almiron, 32. Joelinton

Crystal Palace - FC Fulham 0:3 (0:1)

Gól: 31. Reid, 71. Ream, 80. Mitrovič. ČK: 34. Mitchell, 57. Tomkins po druhej ŽK (obaja Crystal)