Alexander Ovečkin je hráčom týždňa v NHL: Kto ho dopĺňa v TOP 3?

nedeľa, 25. december 2022 09:50 | Autor: TASR

Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin | zdroj: TASR

Ruský hokejista Alexander Ovečkin získal ocenenie pre Hráča týždňa v zámorskej NHL. Medzi tri najväčšie hviezdy zaradilo vedenie ligy podľa oficiálnej stránky aj brankára Alexandara Georgieva z Colorada a centra Vancouveru Eliasa Petterssona.

Ovečkin si pripísal v týždni 2 góly a 4 asistencie v troch stretnutiach, ktoré sa všetky skončili triumfom hráčov z hlavného mesta USA. Navyše sa posunul na druhé miesto historického poradia strelcov, keď prekonal Gordieho Howea. Na konte má v kariére už 802 presných zásahov.

Georgiev zneškodnil v troch dueloch 82 striel a pustil za chrbát iba tri. Obhajca titulu si v týždni aj jeho zásluhou pripísal tri víťazstvá po predĺžení a posunul sa na 6. priečku Západnej konferencie. Pettersson zaznamenal v dvoch dueloch 2 body a 5 asistencií. V zápase proti Seattlu sa postaral o tri body v tretej tretine, keď 1:20 min pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na 5:5 a Canucks následne uspeli v nájazdoch.