MS 2022 v Katare prepísali rekord v počte gólov: Finále bolo zlatou korunou

nedeľa, 18. december 2022 22:07 | Autor: TASR

Lionel Messi
Lionel Messi | zdroj: TASR

Na futbalových MS v Katare padlo dokopy 172 gólov, čo je najviac v histórii. Rekord pomohlo zlomiť dramatické finále, v ktorom Argentína zdolala Francúzsko 4:2 v rozstrele po tom, čo sa duel skončil v riadnom hracom čase 2:2 a 3:3 po predĺžení.

Francúzsky kanonier Kylian Mbappe sa stal len druhým hráčom v histórii s hetrikom v súboji o titul a s ôsmimi gólmi sa stal najlepším strelcom šampionátu. Pred ním skóroval trikrát vo finále iba Angličan Geoff Hurst na domácich MS v roku 1966 proti Západnému Nemecku (4:2).

Práve Mbappeho tretí gól z penalty v 118. minúte znamenal rekordný zápis. Bol to 172. presný zásah šampionátu, ktorý tak prekonal predchádzajúce maximá (171) z rokov 1998 a 2014.

Nedeľňajšie finále bolo prvé v histórii, v ktorom strelil oba tímy aspoň po tri góly, informovala agentúra dpa.