Main Content

John Tortorella má za sebou v NHL 1402. zápas v pozícii trénera: Koho predbehol?

utorok, 22. november 2022 10:21 | Autor: TASR

John Tortorella
John Tortorella | zdroj: TASR

Tréner John Tortorella z Philadelphie Flyers sedel na striedačke už vo svojom 1402. zápase, čím predbehol Rona Wilsona na desiatom mieste v histórii NHL. Jeho tím však podľahol Calgary 2:5 a zaknihoval siedmu prehru v sérii.

Je to najdlhšia negatívna šnúra Flyers od 30. decembra 2021, keď prehrali 13 duelov po sebe. Pod triumf Flames sa podpísal Blake Coleman, ktorý zaznamenal gól a dve asistencie. Stal sa zároveň piatym hráčom narodeným v Texase, ktorý odohral 400 zápasov v NHL. Ďalšími z tohto štátu s minimálne 400 duelmi v NHL sú obrancovia Brian Leetch (1205), Tyler Myers (855), Seth Jones (666) a Mike Christie (412). "Keď som bol v Dallase, videl som, ako sa stavajú klziská a deti tam hrajú hokej. Blake je príkladom pre tie deti, ktoré raz prídu a dostanú sa do NHL. A to nielen na pár zápasov," uviedol pre nhl.com asistent tréner Calgary Kirk Muller.

Cenený míľnik dosiahol aj generálny manažér Predators David Poile. Jeho tím zvíťazil nad Arizonou 4:3 po nájazdoch, pre Poileho to bol 1500. víťazný zápas vo funkcii.

Brankár Piotr Kočetkov z Caroliny Hurricanes odchytal svoj siedmy duel v NHL a v týchto stretnutiach neprehral ani raz. Stal sa trinástym brankárom v histórii, ktorý dosiahol takýto výsledok. Od sezóny 1995/1996 zaznamenali podobný úspech len štyria brankári: Spencer Knight z Floridy, Martin Jones z Los Angeles, Mike Condon z Montrealu a Vítek Vaněček z Washingtonu.

O rekordný zápis sa postaral obranca Cale Makar z Colorada. Vo svojom 195. zápase zaznamenal 200 bodov, rýchlejšie to nedokázal žiadny zadák v profilige. Doterajší rekord držal bývalý ruský obranca Pittsburghu Sergej Zubov, na zisk 200 bodov potreboval 207 zápasov.