West Ham v skupine nestratil ani bod. Ondrej Duda skóroval za Kolín

piatok, 4. november 2022 08:29 | Autor: TASR

Ondrej Duda (vľavo)
Ondrej Duda (vľavo) | zdroj: TASR

Ondrej Duda strelil gól vo štvrtkovom zápase Európskej konferenčnej ligy, no ani ten nestačil jeho 1. FC Kolín na postup zo základnej D-skupiny. Slovenský futbalový reprezentant vyrovnal v 60. minúte súboja s Nice na konečných 2:2, nemecký klub nazbieral osem bodov, o jeden viac však získali Nice a Partizan Belehrad vďaka remíze so Slováckom 1:1. Francúzsky klub mal so srbským lepšie vzájomné duely a tak postúpil priamo do osemfinále.

Nice dalo v závere prvého polčasu dva góly v rozpätí troch minút, keď sa presadili Gaetan Laborde a Bilal Brahimi. Ihneď po zmene strán vyrovnal Denis Huseinbašič a po hodine hry prišiel gólový moment Dudu. Nice si však záver postrážilo a teší sa z postupu. Do baráže o osemfinále EKL postúpil druhý Partizan Belehrad. V drese Slovácka odohral celý zápas Patrik Šimko, Michal Tomič nastúpil v 62: minúte.

V béčku potvrdil pozíciu favorita West Ham United, ktorý vyhral aj v záverečnom 6. kole na pôde rumunského FCSB 3:0 a nestratil ani bod. Na druhej priečke skončil Anderlecht po triumfe v priamom súboji so Silkeborgom 2:0. V C-skupine mal už istý postup Villarreal a nič na tom nezmenila ani prehral v Poznani 0:3. Lech v základe so slovenským reprezentantom Ľubomírom Šatkom si tak zahrá baráž.

Hráči Slavie Praha nepostúpili zo základnej skupiny. V rozhodujúcom štvrtkovom zápase doma iba remizovali s tureckým Sivassporom 1:1 a v G-skupine obsadili až 3. miesto. Z prvého postúpil do osemfinále turecký klub, baráž o osemfinále EKL si zahrá rumunský Kluž, ktorý zdolal FC Ballkani 1:0. Český futbal tak nebude mať po troch rokoch na jar zástupcu v európskych klubových súťažiach.

Z F-skupiny mal už pred štvrtkom istý postup do osemfinále Djurgarden, ktorý ho potvrdil triumfom nad Shamrockom Rovers 1:0. V priamom súboji o druhé miesto vyhral Gent doma nad Molde 4:0 a postúpil do baráže. V E-skupine vyhral Alkmaar v priamom súboji o prvé miesto nad Dniprom-1 2:1.

Istanbulu Başakşehir spravil posledný krok k postupu do osemfinále štvrtkovým domácim víťazstvom nad Heart of Midlothian 3:1, vďaka čomu vyhral A-skupinu. Na druhé miesto odsunul Fiorentinu, ktorá má rovnako 13 bodov, no horšie skóre vo vzájomných zápasoch, keďže v Turecku prehrala 0:3 a doma zvíťazila 2:1. "Fialky" v záverečnom skupinovom zápase vyhrali v Rige 3:0 a na jar si zahrajú baráž o osemfinále EKL s jedným z ôsmich tímov z tretích miest v skupinách Európskej ligy.