Main Content

Zuzana Rehák Štefečeková hodnotí bronz z MS. Hovorí o spokojnosti

streda, 28. september 2022 19:19 | Autor: TASR

Zuzana Rehák Štefečeková
Zuzana Rehák Štefečeková | zdroj: TASR

Slovenská trapistka Zuzana Rehák-Štefečeková získala bronz na majstrovstvách sveta v brokových zbraniach v chorvátskom Osijeku. Úradujúca olympijská víťazka si zároveň vybojovala miestenku do Paríža 2024. Zlato získala Francúzska Carole Cormenierová, striebro si vybojovala Španielka Fatima Galvezová.

Rehák Štefečeková vyhrala kvalifikáciu, v piatich kolách trafila 122 zo 125 terčov. Najlepšia bola aj v prvom semifinále, keď trafila všetkých 25 terčov a postúpila s druhou Cormenierovou. Vo finále však minula dva terče v prvej sérii a potom po jednom v tretej, štvrtej i piatej, čo ju stálo postup do rozstrelu o zlato. Slovenská reprezentantka si pripísala tretí bronz v trape na MS, na konte má aj striebro a dve zlatá z Mníchova 2010 a Changwonu 2018. Pred štyrmi rokmi získala zlato aj v mix trape.

V Paríži by si Rehák Štefečeková mala pripísať štvrtú olympijskú účasť. Na hrách v Pekingu 2008 a v Londýne 2012 získala striebro, pred rokom v Tokiu vybojovala zlato. V japonskej metropole navyše ako prvá strelkyňa v histórii trafila v piatich sériách všetkých 125 terčov v kvalifikácii a stanovila nový svetový i olympijský rekord. "Nedávala som si cieľ získať olympijskú miestenku, chcela som byť akurát po pretekoch spokojná. A musím povedať, že som. Dnes mi už ´fungovali´ nervy, bola som pod stresom. Po postupe do finále sme si povedali, že letenky do Paríža už máme, nechcela som hneď vypadnúť. Mám medailu, s tým som spokojná a je jedno, akú má farbu. Je fajn, že teraz nemusím zbierať body do rebríčka a môžem si vyberať, na ktoré preteky pôjdem," povedala bronzová medailistka pre Športové centrum polície.

V Osijeku štartovala v trape aj ďalšia slovenská reprezentantka Jana Špotáková, no v kvalifikácii obsadila nepostupové 21. miesto (113 b). Od finále ju delili tri terče.

 

MS v trape:

1. Carole Cormenierová (Fr.) 31 b, 2. Fatima Galvezová (Šp.) 29, 3. Zuzana REHÁK ŠTEFEČEKOVÁ (ŠR) 20, 4. Catherine Skinnerová (Aus.) 10, ... kval: 21. Jana ŠPOTÁKOVÁ (SR) 113