Messi opäť fantastický. Tréner by chcel lístok na každý jeho zápas

streda, 28. september 2022 07:57 | Autor: TASR

Lionel Messi
Lionel Messi | zdroj: TASR

Futbalisti Argentíny zvíťazili v prípravnom stretnutí pred MS 2022 na štadióne v americkom Harrisone nad Jamajkou 3:0. Skóre otvoril v 13. minúte Julian Alvarez. V závere sa dvakrát presadil kapitán Lionel Messi, ktorý v druhom polčase vystriedal Lautara Martineza.

V 65. minúte vyšprintoval na hraciu plochu fanúšik v snahe odfotiť si Messiho. Po prvom góle argentínskeho kanoniera zasa vnikol na ihrisko muž s obnaženou hruďou a chcel od Messiho, aby sa mu podpísal na chrbát. Spacifikovali ho traja členoviq bezpečnostných síl. V 89. minúte Messi spečatil výsledok výstavnou strelou z priameho kopu.

"Messiho umenie si jednoducho musíte vychutnať bez ohľadu na to, či ste z Argentíny alebo z inej krajiny. V reprezentácii som jeho tréner, ale ak by som bol fanúšik, kúpil by som si lístok na každý jeden jeho zápas," uviedol tréner argentínskeho národného tímu Lionel Scaloni. Messi vsietil dva góly aj v prípravnom zápase s Hondurasom.

Argentínčania ťahajú šnúru 35 zápasov bez prehry, ktorej chuť neokúsili od semifinále juhoamerického šampionátu Copa America v roku 2019. Mexiko prehralo s Kolumbiou 2:3, hoci po polčase viedlo 2:0. Peru si poradilo so Salvádorom 4:1.

prípravné zápasy:

Argentína - Jamajka 3:0 (1:0)

Góly: 87. a 89. Messi, 13. Alvarez

Peru - Salvádor 4:1 (2:1)

Góly: 19. Zavaleta (vlastný), 40. Lapadula (z 11 m), 81. Reyna, 86. Cueva (z 11 n) - 33. Larin

Mexiko - Kolumbia 2:3 (2:0)

Gól: 6. Vega (z 11 n), 29. Arteaga - 49. a 52. Sinisterra, 68. Barrios

Guatemala - Honduras 1:2 (1:0)

Gól: 32. Lom - 70. Samayoa (vlastný). 87. Solano