Súboj dvoch klubov z východu rozhodlo predĺženie. Radovali sa Michalovce

sobota, 24. september 2022 09:09 | Autor: TASR

HK Dukla Ingema Michalovce
HK Dukla Ingema Michalovce | zdroj: TASR

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 3. kole Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:3 po predĺžení. Michalovčania viedli v zápase 2:0 a v 58. minúte aj 3:1, no hostia dvoma gólmi Kalea Kerbashiana vyrovnali na 3:3.

Víťazný gól strelil päť sekúnd pred koncom predĺženia obranca Martin Štajnoch. Útočník domáceho tímu Jakub Suja nastúpil na svoj 500. zápas v slovenskej extralige. Aj po treťom zápase sezóny sú hráči Michaloviec bez prehry a po troch víťazstvách majú na konte 8 bodov. Spišiaci doteraz získali 4 body.

3. kolo Tipos extraligy:

HK Dukla Ingema Michalovce - HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 14. Bjalončík (Osburn, Bezúch), 23. Lapšanský (Bezúch, Štajnoch), 42. Osburn (Hammond), 65. Štajnoch (Osburn) - 28. Verbeek (Kerbashian), 58. Kerbashian (Podlipnik), 60. Kerbashian (Bortňák, Ališauskas). Rozhodovali: Jobbágy, Rojík - Hajnik, Janiga, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2106 divákov.

Michalovce: Vošvrda - Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik - Puliš, Suja, Buc - Kristo, Winquist, Paločko - Bezúch, Bjalončík, Lapšanský - Žitný, Galamboš, Chalupa

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Ališauskas, Romaňák, Ulander, Žiak, Podlipnik, Malina - Vandas, Kerbashian, Verbeek - Tkáč, Nellis, Štrauch - Giľák, Salituro, Majdan - Novák, Bortňák, Hamráček - Šuty