Nitra doma vo výbornej kulise podľahla Novým Zámkom: Triumf hostí režírovali zámorskí hráči

sobota, 17. september 2022 09:23 | Autor: TASR

HC Nové Zámky
HC Nové Zámky | zdroj: TASR

Hokejisti HC Nové Zámky triumfovali v piatkovom 1. kole Tipos extraligy na ľade HK Nitra 5:1.

Hostia odolali úvodnému náporu domácich a v 7. minúte išli do vedenia zásluhou Farleyho. Na 2:0 zvýšil milimetrovo presnou strelou Jackson a Nitra mala pred sebou náročnú úlohu. "Corgoni" v prostrednej časti zapli na vyšší prevodový stupeň, ale výborne chytajúceho Kantora dokázal prekonať iba v 21. minúte Myklucha. "Býci" si v tretej tretine dali pozor v defenzíve a keď v 51. minúte skóroval Dickman, bolo prakticky rozhodnuté. V predposlednej minúte ešte skúsili Nitrania hru bez brankára, z čoho rezultovali ďalšie dva góly v sieti domácich. Druhý gól v zápase strelil Farley a na 5:1 z pohľadu hostí spečatil T. Mikúš.

HK Nitra - HC Nové Zámky 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)

Góly: 21. Myklucha (Holešinský, Bodák) - 7. Farley (Lee, Johnson), 17. Jackson (Farley, Lee), 51. Dickman (Ondrušek, Lee), 59. Farley (Hatala), 59. T. Mikúš. Rozhodovali: Baluška, Žák - Kacej, Jurčiak, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3054 divákov.

Nitra: Honzík - Mezei, Bodák, Pupák, Donaghey, Gajdoš, Švarný, J. Štefanka ml. - Krivošík, Hrnka, Holešinský - Tvrdoň, Buncis, Molnár - Solenský, Myklucha, R. Varga - Knies, Šramaty, Lacka - Pekarčík

Nové Zámky: Kantor - Kozák, Hatala, Lee, Mart. Chovan, Mamčics, Ligas, Knižka, Roman - Farley, Johnson, Jackson - Šišovský, Dickman, Klempa - T. Mikúš, J. Mikúš, Babeliak - Mišiak, Ondrušek, Hajník