Stanislav Lobotka pomohol Neapolu k trom bodom. SSC zlomil Speziu až v samom závere

sobota, 10. september 2022 19:25 | Autor: TASR

Stanislav Lobotka
Stanislav Lobotka | zdroj: TASR

Futbalisti Neapola vyhrali v sobotnom zápase 6. kola talianskej Serie A nad Speziou Calcio 1:0. V drese domácich, ktorí predĺžili šnúru bez prehry na jedenásť duelov, nastúpil v polčase slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

Neapol naplnil úlohu favorita a ostáva jedným zo štyroch tímov, ktoré v tejto sezóne ešte neprehrali. Triumf mu v sobotu zariadil Giacomo Raspadori, ktorý sa presadil v 89. minúte. Tesne po tom dostal druhú žltú kartu tréner víťazného tímu Luciano Spalletti.

Domáci so štrnástimi bodmi priebežne vedú tabuľku pred Atalantou Bergamo. Spezia, za ktorú nenastúpil Lobotkov krajan David Strelec, figuruje s jednou výhrou a dvomi remízami na štrnástej pozícii.