Veľké víťazstvo pre Žilinu. Šošoni zvládli náročný duel v Ružomberku

piatok, 9. september 2022 19:45 | Autor: TASR

MŠK Žilina
MŠK Žilina | zdroj: TASR

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v piatkovom zápase 10. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Ružomberok 2:0. Pre hostí to je štvrtý triumf v sezóne a poskočili na 5. miesto tabuľky, keď preskočili práve svojho piatkového súpera.

Žilinčania využili hneď svoje prvé dve šance, aj vďaka deravej obrane Liptákov. V 7. minúte otvoril skóre z bezprostrednej blízkosti Timotej Jambor a o desať minút neskôr Dávid Ďuriš, po centri Mysloviča, preloboval hlavou domáceho brankára Ivana Krajčírika. V druhom polčase ešte v 60. minúte trafil Kaprálik žrď brány MFK. Vicemajster za celý zápas ani raz vážnejšie neohrozil Ľubomíra Belka medzi žilinskými žrďami.

10. kolo:

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:2 (0:2)

Góly: 7. Jambor, 17. Ďuriš. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Weiss, ŽK: Tučný, T. Bobček, Regáli, Madleňák - Stojčevski, Rusnák, Leitner, Kopas, 1671 divákov.

Ružomberok: Krajčírik - Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák - Malý (46. Chrien), Lichý - Tučný (62. Macejko), Gerec (70. Kelemen), Regáli (85. Dopater) - T. Bobček (62. Halabrín)

Žilina: Belko - Rusnák, Leitner, Stojčevski, Bari - Kopas - Myslovič, Gidi (80. Iľko) - Ďuriš, Jambor (73. Jibril), Kaprálik (90. Galčík)