Slovan vedie ligu o päť bodov. Podbrezová stále neprehrala

pondelok, 5. september 2022 09:01 | Autor: TASR

Tigran Barseghjan
Tigran Barseghjan | zdroj: TASR

Majstrovský ŠK Slovan Bratislava vyhral v 9. kole futbalovej Fortuna ligy v Banskej Bystrici nad Duklou 1:0. O triumfe hostí rozhodol v druhom polčase po krátkom pobyte na ihrisku Tigran Barseghjan. Úradujúci majster si upevnil vedúcu pozíciu v tabuľke, nazbieral už 22 bodov.

Na druhom mieste je Podbrezová, ktorá v piatok vyhrala na ihrisku MŠK Žilina 1:0. O výsledku rozhodol v nadstavenom čase striedajúci Andy Masaryk.

Domáci dohrávali už od 25. minúty bez vylúčeného stopéra a kapitána Tomáša Nemčíka, ktorý videl červenú kartu po konzultácii rozhodcu so systémom VAR. Podbrezová je naďalej ako jediné mužstvo v sezóne bez prehry. So štyrmi víťazstvami a piatimi remízami stráca na Slovan päť bodov.

Tretia Trnava prehrala v nedeľu v Ružomberku 2:3. Pre domácich to bolo tretie víťazstvo v sezóne a poskočili na 5. miesto tabuľky.