streda, 31. august 2022 09:15 | Autor: TASR

The Saints - The Blues
The Saints - The Blues | zdroj: YouTube

Futbalisti Chelsea utrpeli druhú prehru v prebiehajúcej sezóne anglickej Premier League. V utorkovom zápase 5. kola prekvapujúco nestačili na domáci Southampton, ktorému podľahli 1:2.

Londýnčania viedli od 23. minúty po góle Raheema Sterlinga, no domáci ešte do polčasu otočili skóre zásluhou Romea Laviu a Adama Armstronga.

Chelsea sa v úvode sezóny trápi, v 3. kole prehrala aj na pôde Leedsu United (0:3). V piatich zápasoch nazbierala iba sedem bodov a v tabuľke klesla na ôsme miesto, keď ju o skóre preskočil práve jej utorkový súper.

Hráči Fulhamu si pripísali druhé víťazstvo, keď zdolali Brighton 2:1. Hostia utrpeli prvú prehru v tomto ligovom ročníku. Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke náhradníkov, za domácich odchytal celý zápas Nemec Bernd Leno.