pondelok, 29. august 2022 08:46 | Autor: TASR

Ondrej Duda
Ondrej Duda | zdroj: YouTube

Futbalisti 1. FC Kolín remizovali v nedeľnom súboji 4. kola nemeckej Bundesligy s VfB Stuttgart 0:0. Slovenský reprezentant Ondrej Duda začal na lavičke, ale do hry sa dostal už v 17. minúte, keď vystriedal zraneného domáceho stredopoliara Mathiasa Olesena.

Hostia dohrávali zápas bez vylúčeného Lucu Pfeiffera, červenú kartu dostal za nešportové správanie aj tréner VfB Pellegrino Matarazzo. Kolín je v novom ročníku stále bez prehry, z úvodných štyroch stretnutí vyťažil šesť bodov za jedno víťazstvo a tri remízy. V tabuľke mu patrí 8. miesto.

Prvú výhru v sezóne dosiahol Eintracht Frankfurt, ktorý uspel v Brémach 4:3. S piatimi bodmi figuruje na 11. priečke o skóre za súperom. Werder naopak utrpel prvú prehru v tomto ročníku.

Bundesliga - 4. kolo:

Werder Brémy - Eintracht Frankfurt 3:4 (2:3)

Góly: 14. Jung, 17. Bittencourt, 90.+2 Füllkrug (z 11 m) - 2. Götze, 32. Kolo Muani, 39. Lindström, 48. Sow

1. FC Kolín - VfB Stuttgart 0:0

ČK: 56. Pfeiffer (Stuttgart)