pondelok, 29. august 2022 08:35 | Autor: TASR

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski | zdroj: YouTube

Španielsky gigant potvrdil rolu favorita, Barcelona zvíťazila doma nad Realom Valladolid hladko 4:0.

O dva góly v sieti nováčika sa postaral Robert Lewandowski, ktorý si v úvodných troch ligových kolách pripísal už štyri presné zásahy.

Poľský kanonier otvoril skóre v 24. minúte a na 2:0 zvýšil do prestávky Pedri. Krátko po hodine hry sa opäť presadil Lewandowski, v nadstavenom čase spečatil výsledok Sergi Roberto. Barcelone patrí v neúplnej tabuľke so siedmimi bodmi tretie miesto, Valladolid je s jedným bodom devätnásty.

V ďalšom zápase remizovalo Getafe s Villarrealom 0:0 a získalo prvý bod v tejto sezóne. Odlepilo sa tak z posledného miesta tabuľky, pričom jeho súper premiérovo nebodoval naplno.

FC Barcelona - Real Valladolid 4:0 (2:0)

Góly: 24. a 65. Lewandowski, 43. Pedri, 90.+2. Roberto