pondelok, 29. august 2022 08:23 | Autor: TASR

Real Madrid
Real Madrid | zdroj: YouTube

Futbalisti Realu Madrid si aj po 3. kole španielskej La Ligy držia stopercentnú bilanciu. V nedeľu uspeli na ihrisku Espanyolu Barcelona 3:1, keď o ich víťazstve rozhodol Karim Benzema gólmi z 88. a 90.+10 minúty.

Obhajca titulu vyhral aj tretí zápas za sebou na pôde súpera a vedie tabuľku s plným počtom bodov o skóre pred Betisom.

Na úvodný gól Viniciusa Juniora z 12. minúty odpovedal krátko pred prestávkou domáci Joselu. Keď sa už zápas schyľoval k deľbe bodov, zaúradoval Benzema.

Francúzsky útočník si najprv výborne načasoval svoj nábeh na center z rohu šestnástky a strelil druhý gól Realu, v desiatej minúte nadstaveného času spečatil výsledok z priameho kopu. Krátko predtým dostal červenú kartu domáci brankár Benjamin Lecomte. Espanyol sa po prehre prepadol na 16. miesto.

La Liga - 3. kolo:

Espanyol Barcelona - Real Madrid 1:3 (1:1)

Góly: 43. Joselu – 88. a 90.+10 Benzema, 12. Vinicius Junior, ČK: 90.+7 Lecomte (Espanyol)